Ile kosztują schody drewniane?

Ile kosztują schody drewniane Łańcut?

schody Stalowa Wola

W trakcie projektowania domu lub przeprowadzania gruntownych remontów, bardzo często pojawia się pytanie: Ile kosztują schody drewniane Łańcut?

Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Warto wiedzieć, jakie elementy mają wpływ na cenę schodów.

Wysokość kondygnacji.

Podstawowym elementem mającym wpływ na cenę schodów jest wysokość kondygnacji. To czy piętro ma 3 czy 5 metrów ma wpływ na projekt konstrukcji oraz ilość wykorzystanych materiałów. Najtańsze są schody proste, jednak wymagają zaangażowania dużej przestrzeni, w związku z czym często stosuje się konstrukcje zabiegowe, ale takie schody mają bardziej skomplikowaną budowę, co także odbija się na ich cenie.

Trzeba również pamiętać, że na cenę konstrukcji wpływa także wybór typu schodów. Wykonywane na wymiar schody dywanowe muszą kosztować więcej niż rozwiązania modułowe. Jednak ich komfort oraz wytrzymałość stanowi zaletę, która jest zdecydowanie warta poniesienia większych kosztów.

Ile kosztują schody drewniane

W naszych realizacjach stosujemy rozmaite odmiany drewna. Mogą Państwo wybierać zarówno w z tradycyjnych rozwiązań, takich jak dąb czy jesion, jak również z innych gatunków drewna.

Warto zwrócić uwagę, że każdy z gatunków drewna może zostać poddany dodatkowej obróbce. W zależności od tego czy zdecydują się Państwo na olejowanie, lakierowanie, bejcowanie czy wędzenie można liczyć na zupełnie inny efekt końcowy. Trzeba pamiętać o tym, że przy dużych powierzchniach, wybór danego sposobu wykończenia może mieć duży wpływ na ostateczną cenę realizacji.

Elementy dodatkowe

Na to, ile kosztują schody drewniane wpływ mają także wybrane elementy dodatkowe, takie jak barierki. W zależności od projektu balustrad, ma się do czynienia z zupełnie różnymi kosztami. Barierki mogą być wykonane w całości z drewna lub też łączyć w sobie różne elementy np. szkło czy stal nierdzewną.
Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi naszymi produktami takimi jak na przykład schody Rzeszów. Czekamy na owocną współpracę.