Zadzwoń: 508 345 291

Schody kręcone czy zabiegowe?

Schody kręcone czy zabiegowe Przeworsk?

 
Schody kręcone czy zabiegowe Przeworsk
 
Schody kręcone to dobry sposób na połączenie dwóch kondygnacji przy wykorzystaniu niewielkiej ilości przestrzeni. Trzeba pamiętać o tym, że takie rozwiązanie wiąże się z wieloma niedogodnościami – związanymi np. z komfortem użytkowania. W takim razie może lepiej wybrać Schody kręcone czy zabiegowe Przeworsk?
 

Czym charakteryzują się schody kręcone?

 

Aby połączyć dwa piętra konieczne jest zastosowanie schodów – na tyle wygodnych i bezpiecznych, aby korzystanie z nich nie było w żadnym stopniu uciążliwe dla domowników. Gdy chodzi o komfort, najczęściej poleca się konstrukcje oparte na biegu prostym. Dzięki temu, że opierają się one na stopniach o stałych, foremnych wymiarach, wygodnie się po nich zarówno wchodzi, jak i schodzi.
 
Schody proste wymagają zaangażowania dużej przestrzeni w danym pomieszczeniu, co nie zawsze jest możliwe. W związku z tym często stosowaną alternatywą są Schody kręcone czy zabiegowe Przeworsk. Niestety w tym wypadku ma się do czynienia ze stopniami o zmiennej szerokości – mniejszej po wewnętrznej stronie, a większej po zewnętrznej. W związku z tym wchodzenie po takich schodach wiąże się z koniecznością ciągłego skręcania oraz szukania stabilnego podparcia dla stopy. Przez to korzystanie z takich konstrukcji trudno będzie uznać za wygodne.
 

A może lepszym rozwiązaniem będą schody zabiegowe?

 
Schody kręcone wprawdzie zajmują niewiele przestrzeni, jednak nie należą do najwygodniejszych rozwiązań. W związku z tym bardzo dobrą alternatywą są konstrukcje zabiegowe, zwłaszcza w wersji dywanowej. W takim wypadku ma się do czynienia z łamanym – pod kątem 90 lub 180 stopni – biegiem schodów. Opcjonalne wykorzystanie spocznika sprawia, że korzystanie z takich schodów jest jeszcze wygodniejsze. Można sobie zapewnić chwilę odpoczynku w trakcie pokonywania stopni. Warto zwrócić uwagę, że takie rozwiązanie ułatwia także wnoszenie wielkogabarytowych przedmiotów na piętro.