Schody kręcone czy zabiegowe?

Schody kręcone czy zabiegowe Przeworsk?

 
Schody kręcone czy zabiegowe Przeworsk
 
Schody kręcone to dobry sposób na połączenie dwóch kondygnacji przy wykorzystaniu niewielkiej ilości przestrzeni. Trzeba pamiętać o tym, że takie rozwiązanie wiąże się z wieloma niedogodnościami – związanymi np. z komfortem użytkowania. W takim razie może lepiej wybrać Schody kręcone czy zabiegowe Przeworsk?
 

Czym charakteryzują się schody kręcone?

 

Aby połączyć dwa piętra konieczne jest zastosowanie schodów – na tyle wygodnych i bezpiecznych, aby korzystanie z nich nie było w żadnym stopniu uciążliwe dla domowników. Gdy chodzi o komfort, najczęściej poleca się konstrukcje oparte na biegu prostym. Dzięki temu, że opierają się one na stopniach o stałych, foremnych wymiarach, wygodnie się po nich zarówno wchodzi, jak i schodzi.
 
Schody proste wymagają zaangażowania dużej przestrzeni w danym pomieszczeniu, co nie zawsze jest możliwe. W związku z tym często stosowaną alternatywą są Schody kręcone czy zabiegowe Przeworsk. Niestety w tym wypadku ma się do czynienia ze stopniami o zmiennej szerokości – mniejszej po wewnętrznej stronie, a większej po zewnętrznej. W związku z tym wchodzenie po takich schodach wiąże się z koniecznością ciągłego skręcania oraz szukania stabilnego podparcia dla stopy. Przez to korzystanie z takich konstrukcji trudno będzie uznać za wygodne.
 

A może lepszym rozwiązaniem będą schody zabiegowe?

 
Schody kręcone wprawdzie zajmują niewiele przestrzeni, jednak nie należą do najwygodniejszych rozwiązań. W związku z tym bardzo dobrą alternatywą są konstrukcje zabiegowe, zwłaszcza w wersji dywanowej. W takim wypadku ma się do czynienia z łamanym – pod kątem 90 lub 180 stopni – biegiem schodów. Opcjonalne wykorzystanie spocznika sprawia, że korzystanie z takich schodów jest jeszcze wygodniejsze. Można sobie zapewnić chwilę odpoczynku w trakcie pokonywania stopni. Warto zwrócić uwagę, że takie rozwiązanie ułatwia także wnoszenie wielkogabarytowych przedmiotów na piętro.